Elma Instruments

Elma Instruments er et merke for måle- og testutstyr til elektriske, tekniske og praktiske inspeksjonsoppgaver. Utvalget omfatter multimetre, spennings- og kontinuitetstestere, strømtenger, isolasjonstestere, fuktmålere, kabeltestere, laserverktøy, termiske kameraer og røykpenner. True RMS er en tydelig produktlinje blant multimetrene, mens måleledninger, prober, bananplugger og krokodilleklemmer må vurderes ut fra riktig tilkobling og spesifikasjon. Sammenlign Elma Instruments hos norske nettbutikker, og bruk prishistorikken til å se om dagens pris faktisk er et godt kjøp.

213 produkter

Elma Instruments Temperature probe type 104
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Temperature probe type 104

775 kr -3%
753 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Elma Instruments Magnet stick ex - atex magnetic field indicator
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Magnet stick ex - atex magnetic field indicator

911 kr
storefront Proshop
Elma Instruments Temperature probe type 110
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Temperature probe type 110

1 033 kr -3%
1 001 kr
storefront Globaltools + 1 butikker
Elma Instruments Heat past
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Heat past

638 kr -3%
616 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Elma Instruments Elma cable drum red 50m 1.5mm2
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Elma cable drum red 50m 1.5mm2

2 851 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Elma Instruments HIK Pocket2 Thermal Pocket Camera 256x192px -20~400C
Musikkinstrumenter

Elma Instruments HIK Pocket2 Thermal Pocket Camera 256x192px -20~400C

8 982 kr -10%
8 105 kr
storefront Globaltools + 1 butikker
Elma Instruments Calibrator MS4202 / 0-24mA / 0-10V
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Calibrator MS4202 / 0-24mA / 0-10V

6 169 kr -5%
5 838 kr
storefront Globaltools + 1 butikker
Elma Instruments HT PV-Isotest 1500VDC insulation tester for solar cells
Musikkinstrumenter

Elma Instruments HT PV-Isotest 1500VDC insulation tester for solar cells

23 344 kr
storefront Globaltools
Elma Instruments Chrome Battery Tester
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Chrome Battery Tester

7 141 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Elma Instruments Temperature probe type 101
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Temperature probe type 101

1 060 kr
storefront Globaltools + 1 butikker
Elma Instruments Mini vacuum unit R32 2 compressors 730W
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Mini vacuum unit R32 2 compressors 730W

15 775 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Elma Instruments Kimo ventilation kit
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Kimo ventilation kit

13 164 kr
storefront Globaltools
Elma Instruments Metrel mi2093 line tracer
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Metrel mi2093 line tracer

10 341 kr
storefront Globaltools + 1 butikker
Elma Instruments Elma 2500 current clamp
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Elma 2500 current clamp

2 625 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Elma Instruments Cable drum 50m black
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Cable drum 50m black

2 475 kr
storefront Globaltools + 1 butikker
Elma Instruments Elma dt6236b tachometer
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Elma dt6236b tachometer

1 498 kr
storefront Globaltools
Elma Instruments Metrel mi3152 eurotest xc
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Metrel mi3152 eurotest xc

30 100 kr -16%
25 183 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Elma Instruments EVSE-200 Type 2 Adapter
Musikkinstrumenter

Elma Instruments EVSE-200 Type 2 Adapter

5 260 kr -12%
4 627 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Elma Instruments Test probe 121039 black
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Test probe 121039 black

448 kr -69%
141 kr
storefront Globaltools + 1 butikker
Elma Instruments Davo-meg 1002 insulation tester
Musikkinstrumenter

Elma Instruments Davo-meg 1002 insulation tester

8 798 kr -21%
6 909 kr
storefront Proshop + 1 butikker

Elma Instruments-utvalget per kategori

KategoriProdukterFra
Musikkinstrumenter 213 56 kr

Slik er Elma Instruments-utvalget hos norske nettbutikker

Elma Instruments har tyngdepunktet sitt i måle og testutstyr, samlet under musikkinstrumenter i kategorisystemet. Her finner du multimetre, spennings og kontinuitetstestere, strømtenger og isolasjonstestere, med måleledninger, prober, bananplugger og krokodilleklemmer som naturlig tilbehør. Utvalget strekker seg også til fuktmålere og kabeltestere, mens laserverktøy som krysslasere og linjelasere dekker oppmåling og nivellering. Termiske kameraer og røykpenner viser at merket også brukes til feilsøking og inspeksjon, ikke bare elektriske målinger. Ser du etter multimetre, er True RMS en sentral produktlinje, mens Kyoritsu forbindes med isolasjonstesting. Laserverktøy, termiske kameraer og annet spesialutstyr ligger rundt denne kjernen, heller enn å utgjøre et separat forbrukerutvalg.

Verdt å vite før du velger Elma Instruments-produkt

  • Riktig måletype: Et multimeter, en spenningsprøver, en strømtang og en isolasjonstester løser ulike oppgaver. Avklar hva som faktisk skal måles før du sammenligner pris.
  • Sikkerhetsnivå: Ved arbeid på elektriske anlegg bør du kontrollere spenningsområde, målekategori og sikkerhetsmerking. En rimeligere tester er ikke nødvendigvis et alternativ til riktig verktøy.
  • Variantene skiller seg teknisk: True RMS, måleområde, nøyaktighet, belastningstest og funksjoner for strøm eller kontinuitet kan variere mellom modeller med lignende navn.
  • Tilbehøret må passe: Måleledninger, prober, plugger og klemmer må ha riktig tilkobling, kategori og elektrisk spesifikasjon. Sjekk også hva som følger med, i stedet for å anta at alt på bildet er inkludert.
  • Bruksområdet avgjør: Fuktmålere, laserverktøy og termiske kameraer har andre begrensninger enn elektriske testere. For kameraer bør du vurdere temperaturintervall og oppløsning, mens synlighet og linjetype er viktig for lasere.

Når er Elma Instruments-produkter billigst?

Det er ingen tydelig sesong som gjør alle Elma Instruments-produkter billigere samtidig. Prisen kan i stedet variere med produktgruppe og variant, særlig mellom grunnleggende testere, profesjonelle måleinstrumenter og spesialutstyr som termiske kameraer. Listen «Gode kjøp akkurat nå» øverst på siden samler produkter som ligger gunstig an mot sin egen prishistorikk. Sorterer du på «Beste tilbud», får du de største registrerte prisavslagene først. På hver produktside viser prishistorikken om dagens pris faktisk er lav, slik at du kan skille et reelt kjøp fra en vanlig prisendring.

Ofte stilte spørsmål

Hva er forskjellen på Elma Instruments multimetre med True RMS og vanlige multimetre?

True RMS måler vekselstrøm og vekselspenning mer korrekt når signalet ikke har en ren sinusform, slik det ofte kan være i moderne elektrisk utstyr. Et vanlig multimeter kan være tilstrekkelig for enkle målinger, men True RMS er et tryggere valg når nøyaktighet under varierende belastning er viktig.

Kan måleledninger og prober brukes på tvers av Elma Instruments-måleinstrumenter?

Det avhenger av pluggtype, målekategori, spenningsgrense og strømkapasitet, ikke bare om kontakten passer fysisk. Kontroller alltid spesifikasjonene for både instrumentet og tilbehøret, særlig ved arbeid på elektriske anlegg, fordi feil måleledning kan redusere sikkerheten.

Når trenger jeg en isolasjonstester fra Elma Instruments?

En isolasjonstester brukes til å kontrollere om kabler, ledninger og elektriske installasjoner har tilstrekkelig isolasjon mot lekkasjestrøm. Den er derfor mer spesialisert enn et vanlig multimeter, og passer ved feilsøking, kontroll og vedlikehold der isolasjonens tilstand må dokumenteres.

Hvilken garanti og reklamasjonsrett har jeg på Elma Instruments-produkter i Norge?

Etter forbrukerkjøpsloven har du normalt to års reklamasjonsrett, og fem år for produkter som er ment å vare vesentlig lengre. Garanti er en egen ordning med egne vilkår, så ta vare på kvitteringen og kontakt selgeren dersom det oppstår en mangel.