Home>it

Home>it samler praktiske produkter for hjem, verksted og uteområder, uten å være begrenset til én type vare. Utvalget omfatter blant annet dørhåndtak, knaggrekker, knagger, hylleknekter, hageredskaper, hagevanning, håndverktøy, verkstedutstyr, sprutplater og trådløse dørklokker. Noen oppheng er selvklebende, mens andre krever skruer og tilpasning til underlaget, så monteringsmåten er viktig når du sammenligner alternativer. Her kan du sammenligne Home>it hos norske nettbutikker, mens prishistorikken viser om dagens pris faktisk er et godt kjøp.

472 produkter

Home>it hedge trimmer with wave cutter and telescope
Hageredskaper

Home>it hedge trimmer with wave cutter and telescope

579 kr trending_up 9%
storefront Proshop
Home>it garden sprayer with pump and 3 nozzles 16 litres
Hagevanning

Home>it garden sprayer with pump and 3 nozzles 16 litres

342 kr
storefront Proshop
image
Håndverktøy

Home>it 2-rung step ladder height 89 cm H89 x W41 x thickness ONLY 4.8 cm

408 kr
storefront Proshop
image
Verktøyoppbevaring

Home>it HOME It®Combined bags/Waste trolley max 80kg. Zink & Hammerton varnished against rust

599 kr
storefront Proshop
image
Verktøyoppbevaring

Home>it HOME It® Bag trolley 150 kg. puncture-free wheels Zinc & Hammerton varnished against rust

632 kr
storefront Proshop
Home>it 4-rung step ladder height 137.5 cm H137.5 x W41 x thickness 4.8 cm
Håndverktøy

Home>it 4-rung step ladder height 137.5 cm H137.5 x W41 x thickness 4.8 cm

659 kr
storefront Proshop
image
Verktøyoppbevaring

Home>it HOME It® Bag trolley 250 kg. Puncture-free wheels Zink & Hammerton

977 kr trending_up 10%
storefront Proshop
Home>it Premium kroket for 4 personer
Utelek & hagespill

Home>it Premium kroket for 4 personer

727 kr
storefront Proshop
image
Utelek & hagespill

Home>it HOME It® premium stigegolf 88 x 61 x 60 cm

617 kr
storefront Proshop
image
Utelek & hagespill

Home>it Bounceball Game with 3 Balls

367 kr trending_up 8%
storefront Proshop
Home>it Watering Can with Spreader 10 liters Galvanized
Hagevanning

Home>it Watering Can with Spreader 10 liters Galvanized

267 kr trending_up 10%
storefront Proshop
image
Hagevanning

Home>it Watering Can with Rose Head 5 litres Galvanised

203 kr
storefront Proshop
Home>it Lightning Wing Set 100/150 mm 4 pcs.
Håndverktøy

Home>it Lightning Wing Set 100/150 mm 4 pcs.

174 kr
storefront Proshop
Home>it Mandrel 2 mm
Håndverktøy

Home>it Mandrel 2 mm

34 kr trending_down 8%
storefront Proshop
Home>it Flex Work Glove w/touch Screen Function
Hjemmesikkerhet & smarthus

Home>it Flex Work Glove w/touch Screen Function

42 kr trending_down 7%
storefront Proshop
Home>it Flex Work Glove w/touch Screen Function
Hjemmesikkerhet & smarthus

Home>it Flex Work Glove w/touch Screen Function

64 kr
storefront Proshop
image
Hjemmesikkerhet & smarthus

Home>it Knee Pad

170 kr trending_down 7%
storefront Proshop
Home>it Door Handle With L-shaped Grip
Festemidler & beslag

Home>it Door Handle With L-shaped Grip

357 kr
storefront Proshop
Home>it Wardrobe Console White
Dekor & interiør

Home>it Wardrobe Console White

126 kr trending_down 3%
storefront Proshop
image
Bad & baderomstilbehør

Home>it Self-Adhesive Towel Holder

143 kr
storefront Proshop

Home>it-utvalget per kategori

KategoriProdukterFra
Festemidler & beslag 158 6 kr
Hageredskaper 112 10 kr
Verksted & maskiner 45 16 kr
Håndverktøy 35 15 kr
Hjemmesikkerhet & smarthus 23 35 kr
Hagevanning 17 37 kr
Bad & baderomstilbehør 14 46 kr
Utelek & hagespill 10 139 kr

Slik er Home>it-utvalget hos norske nettbutikker

Tyngdepunktet ligger i praktiske produkter til oppussing, verksted og uteområder. Festemidler og beslag utgjør grunnmuren, med blant annet dørhåndtak, hylleknekter, knagger, kroker og beslag i stål og rustfritt stål. Dette suppleres av håndverktøy og verksted og maskiner, der utvalget er rettet mot montering, reparasjon og arbeid rundt huset. På hagesiden finner du hageredskaper som kroker, espaliertråd og annet utstyr med tydelig nyttefunksjon, sammen med hagevanning. Rundt disse hovedområdene ligger mindre produktlinjer innen hjemmesikkerhet og smarthus, som trådløse dørklokker, samt bad og baderomstilbehør med sprutplater og monteringsbeslag. Sortimentet er dermed mer verktøy, festemateriell og utebruk enn klassisk interiør, mens knaggrekker, kleshengere og små oppbevaringsprodukter binder kategoriene sammen.

Verdt å vite før du velger Home>it-produkt

  • Mål før montering: Beslag, sprutplater, hyller, kroker og oppheng må passe både målene på underlaget og plasseringen av eksisterende hull eller rør. Produktnavnet alene er ikke nok.
  • Belastning og feste: Sjekk oppgitt bæreevne, festetype og hvilket underlag produktet er beregnet for. En kraftig krok eller hylleknekt krever ikke bare riktig størrelse, men også skruer og plugger som passer veggen.
  • Materialet har en funksjon: Rustfritt stål egner seg bedre der produktet møter fukt, men overflate, matt eller blank finish, og rengjøringsbehov kan fortsatt variere. Se etter material- og overflateopplysninger før pris blir avgjørende.
  • Tilbehør må passe sammen: Dørhåndtak, beslag, oppheng og vanningsdeler er ikke nødvendigvis universelle. Kontroller mål, gjenger, koblingstype og monteringsmåte mot delene du allerede har.
  • Bruksområdet styrer valget: Hageredskaper og produkter for utebruk må tåle vær og lagring på riktig måte, mens verkstedutstyr kan kreve bestemt strømtilførsel eller plass rundt maskinen. Les spesifikasjonene før du sammenligner pris.

Når er Home>it-produkter billigst?

Det finnes ikke én tydelig lanseringskalender for Home>it-produktene. Hageredskaper og hagevanning kan få mer oppmerksomhet i forkant av og gjennom hagesesongen, mens festemidler, beslag og håndverktøy oftere kjøpes når et konkret prosjekt oppstår. For de små delene kan derfor forskjellen mellom en vanlig pris og et reelt prisfall være vanskelig å se uten historikk. Listen «Gode kjøp akkurat nå» øverst på siden samler produkter som ligger gunstig an mot sin egen prisutvikling. Du kan også sortere på «Beste tilbud» for å se de største registrerte prisfallene først. På hver produktside viser prishistorikken om dagens pris faktisk er lav, også når kjøpet gjelder en enkelt krok, et beslag eller et større verktøy.

Ofte stilte spørsmål

Er Home>it-beslag og tilbehør universelle?

Nei, Home>it-beslag, dørhåndtak, oppheng og vanningsdeler kan ha ulike mål, gjenger, hullbilder og koblingstyper. Sammenlign derfor produktets spesifikasjoner med delene du allerede har, og kontroller også underlag, festemateriell og eventuell oppgitt bæreevne før kjøp.

Tåler Home>it-produkter til hage og utebruk vær og fukt?

Det varierer mellom produktene og materialene. Rustfritt stål er normalt et bedre valg i fuktige miljøer enn vanlig stål, men også overflate, montering, rengjøring og vinterlagring påvirker levetiden. Sjekk alltid om produktet er beregnet for permanent utebruk eller bør beskyttes.

Hvorfor koster nesten like Home>it-produkter forskjellig?

Små forskjeller i størrelse, materiale, overflate, bæreevne og antall i pakken kan gi store utslag på prisen. For verkstedutstyr og maskiner kommer også strømtilførsel, effekt og funksjoner inn. Sammenlign den komplette spesifikasjonen, ikke bare produktbildet eller navnet, og bruk prishistorikken for å se om prisnivået er gunstig.

Hvilken garanti og reklamasjonsrett har jeg på Home>it-produkter i Norge?

Etter forbrukerkjøpsloven har du normalt to års reklamasjonsrett, og fem år for produkter som er ment å vare vesentlig lengre. Garanti er en separat ordning med egne vilkår, mens reklamasjonsretten følger loven. Ta vare på kvitteringen og kontakt selgeren dersom produktet har en mangel.