Nordic Quality

Nordic Quality-utvalget består hovedsakelig av praktisk tilbehør og forbruksvarer til hjemmet. Her finner du støvsugerposer, filtre, børster, rengjøringsmidler og deler til robotstøvsugere, i tillegg til dryppbrett, avløpsslanger, stativer, sikringer, ovnskabler, oppvasksalt og annet utstyr til hvitevarer. Sortimentet omfatter også kabler og adaptere, nettverksutstyr, festemidler, tannpleie og enkelte musikkinstrumenter. Sjekk alltid mål, tilkobling og apparatmodell, fordi slanger, filtre, børstehoder og elektriske deler kan være kompatible med bare bestemte produkter. Sammenlign priser hos norske nettbutikker, og bruk prishistorikken til å se om dagens pris faktisk er et godt kjøp.

320 produkter

Dryppbrett 80 cm (kjøl/frys)
Kjøleskap, frysere & vinskap

Dryppbrett 80 cm (kjøl/frys)

299 kr

warning Prisen kan være utdatert

storefront Elkjøp
Nordic Quality slangetilkobling 352177
Vaskemaskin & tørketrommel

Nordic Quality slangetilkobling 352177

65 kr

warning Prisen kan være utdatert

storefront Elkjøp
Møbelmunnstykke 35 mm, 12 cm
Støvsuger & rengjøringsmaskiner

Møbelmunnstykke 35 mm, 12 cm

116 kr
storefront CDON
Nordic Quallity stableramme 656123 (sort/grå)
Vaskemaskin & tørketrommel

Nordic Quallity stableramme 656123 (sort/grå)

1 249 kr
storefront Elkjøp
Nordic Quality Dryppbrett 60 cm Kjøl/Frys 7662646
Oppvaskmaskin

Nordic Quality Dryppbrett 60 cm Kjøl/Frys 7662646

219 kr

warning Prisen kan være utdatert

storefront Elkjøp
Nordic Quality dryppebrett 352206
Kjøleskap, frysere & vinskap

Nordic Quality dryppebrett 352206

339 kr

warning Prisen kan være utdatert

storefront Elkjøp
image
Vaskemaskin & tørketrommel

Nordic Quality stablingsramme WDS-04 (hvit)

1 029 kr trending_up 11%
storefront Elkjøp
image
Komfyr, ovn & mikrobølge

Nordic Quality påvegg stikkontakt komfyr

129 kr

warning Prisen kan være utdatert

storefront Elkjøp
image
Komfyr, ovn & mikrobølge

Nordic Quality støpsel til komfyr 25A/250V (10 stk.)

1 695 kr

warning Prisen kan være utdatert

storefront Elkjøp
image
Oppvaskmaskin

Nordic Quality slangeklemme 2-pakk 352454

119 kr

warning Prisen kan være utdatert

storefront Elkjøp
image
Oppvaskmaskin

NQ Clean oppvaskmaskinrens 352798

79 kr

warning Prisen kan være utdatert

storefront Elkjøp
image
Oppvaskmaskin

Nordic Quality slangeadapter

89 kr

warning Prisen kan være utdatert

storefront Elkjøp
image
Vaskemaskin & tørketrommel

Nordic Quality plastkrok til avløpsslange 352272

79 kr
storefront Elkjøp
image
Oppvaskmaskin

Nordic Quality gummipakning (6 stk)

38 kr
storefront Elkjøp
image
Oppvaskmaskin

Nordic Quality pakning m/filter 2 stk

60 kr
storefront Elkjøp
image
Oppvaskmaskin

Nordic Quality gummipakning (6 stk)

59 kr
storefront Elkjøp
image
Hårpleie & styling

Nordic Quality Hårføner High-Speed Hair Dryer with Magnetic Nozzle - 1600 W

633 kr
storefront Proshop
image
Vaskemaskin & tørketrommel

Nordic Quality slangekobling 8 mm A352274

109 kr
storefront Elkjøp
image
Oppvaskmaskin

Nordic Quality dryppbrett kjøl/frys 55-56 cm

209 kr
storefront Elkjøp
image
Oppvaskmaskin

Nordic Quality slangeklemme 2 stk

59 kr
storefront Elkjøp

Nordic Quality-utvalget per kategori

KategoriProdukterFra
Støvsuger & rengjøringsmaskiner 110 37 kr
Musikkinstrumenter 28 66 kr
Kabler & adaptere 27 43 kr
Vaskemaskin & tørketrommel 22 7 kr
Oppvaskmaskin 22 38 kr
Festemidler & beslag 15 42 kr
Nettverk 13 24 kr
PC-tilbehør 13 74 kr

Slik er Nordic Quality-utvalget hos norske nettbutikker

Tyngdepunktet ligger på praktisk tilbehør og vedlikehold til hjemmet, særlig i støvsuger og rengjøringsmaskiner. Her finner du støvsugerposer, filtre, børster, børstehoder, rengjøringsmidler og tilbehør til robotstøvsugere som Roborock og Ecovacs. Sortimentet fortsetter rundt de større hvitevarene, med dryppbrett, avløpsslanger og stativer under vaskemaskin og tørketrommel, samt salt, slanger og annet praktisk utstyr til oppvaskmaskin. I tillegg kommer sikringer, ovnskabler og andre forbindelser i kabler og adaptere, og et mindre, mer spredt utvalg innen nettverk, festemidler og beslag og tannpleie. Musikkinstrumenter er også representert, men hovedbildet er reservedeler, forbruksvarer og installasjonstilbehør til husholdningsapparater.

Verdt å vite før du velger Nordic Quality-produkt

  • Sjekk apparat og mål: Dryppbrett, stativer, avløpsslanger og filtre må passe både plasseringen og den konkrete maskinen. Mål tilkoblinger og tilgjengelig plass før pris blir avgjørende.
  • Universal betyr ikke alltid universell: Slanger, kabler, plugger og adaptere kan ha riktige mål, kontaktformer eller elektriske egenskaper for bare bestemte installasjoner. Kontroller spesifikasjonene mot delen du skal erstatte.
  • Robotstøvsugere har modellbundne deler: Poser, filtre, børster og børstehoder til Roborock og Ecovacs må sammenlignes med riktig serie eller modell, selv når produktnavnet ser likt ut.
  • Forbruksvarer varierer i pakning og type: Støvsugerposer, rengjøringsmidler, sikringer og oppvasksalt bør vurderes etter innhold, dimensjon og bruksområde, ikke bare produktnavnet.
  • Elektriske deler krever ekstra kontroll: Kabler, sikringer og kontakter til hvitevarer må ha riktig belastning og godkjenning. Ved fast tilkobling eller usikkerhet bør arbeidet vurderes av fagperson.

Når er Nordic Quality-produkter billigst?

Nordic Quality har ikke én tydelig lanseringskalender slik enkelte elektronikkmerker har. Prisene gjelder i stor grad forbruksvarer, reservedeler og tilbehør som kjøpes når et apparat trenger vedlikehold eller en del må erstattes. Det kan derfor være mer nyttig å følge prisutviklingen på akkurat posen, filteret, slangen eller kabelen du trenger, enn å vente på en bestemt sesong. Listen «Gode kjøp akkurat nå» øverst på siden viser produkter som ligger gunstig an sammenlignet med sin vanlige pris. Du kan også sortere på «Beste tilbud» for å se de største registrerte prisavvikene først. På hver produktside viser prishistorikken om dagens pris faktisk er lav, også når behovet oppstår utenom en kampanjeperiode.

Ofte stilte spørsmål

Er Nordic Quality støvsugerposer, filtre og børster kompatible med alle støvsugere?

Nei, delene er ikke universelle selv om enkelte produktnavn bruker ordet universal. Kontroller støvsugerens merke, serie, mål og festetype, og for robotstøvsugere må pose, filter eller børste passe den konkrete serien fra Roborock eller Ecovacs.

Er Nordic Quality deler originale reservedeler?

Nordic Quality selger i hovedsak kompatible erstatningsdeler, forbruksvarer og tilbehør til husholdningsapparater, ikke nødvendigvis produsentens egne originaldeler. De kan være et praktisk alternativ, men passform, materialer og funksjoner må sammenlignes med delen du skal bytte.

Hva bør jeg sjekke før jeg kjøper Nordic Quality slange, kabel eller sikring?

Sammenlign dimensjoner, kontakt eller plugg, elektriske data og bruksområde med installasjonen du har. En avløpsslange må passe både tilkobling og lengde, mens kabler og sikringer må ha riktig belastning og godkjenning. Fast elektrisk tilkobling bør overlates til fagperson.

Hvilken garanti og reklamasjonsrett har jeg på Nordic Quality produkter i Norge?

Etter forbrukerkjøpsloven har du normalt to års reklamasjonsrett, og fem år for produkter som er ment å vare vesentlig lengre. Garanti er en separat ordning med egne vilkår, og reklamasjon meldes til selgeren med dokumentasjon på kjøpet.