Thermal Grizzly

Thermal Grizzly er en tysk produsent av termiske materialer og tilbehør for PC-bygg, med hovedvekt på varmeoverføring og prosessormontering. Her finner du kjølepastaene Kryonaut, Kryonaut Extreme, Hydronaut og Duronaut, i tillegg til KryoSheet, PhaseSheet PTM, Putty, CPU Contact Frame, WireView, VHPWR og fitting- og rotary-produkter. Termiske plater finnes i ulike mål, mens CPU Contact Frame må passe riktig prosessorsokkel, så produktnavnet alene er ikke nok ved valg. Sammenlign Thermal Grizzly hos norske nettbutikker, og bruk prishistorikken til å se om dagens pris faktisk er et godt kjøp.

238 produkter

Thermal Grizzly Conductonaut Extreme (Liquid Metal) - 5g - Kjølepasta
PC-komponenter

Thermal Grizzly Conductonaut Extreme (Liquid Metal) - 5g - Kjølepasta

1 200 kr -29%
849 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly WireView GPU 1x 12VHPWR - Normal
PC-komponenter

Thermal Grizzly WireView GPU 1x 12VHPWR - Normal

624 kr -4%
599 kr trending_up 67%
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly WireView GPU 1x 12VHPWR - Reversed
PC-komponenter

Thermal Grizzly WireView GPU 1x 12VHPWR - Reversed

627 kr -4%
602 kr trending_down 4%
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly WireView GPU 2 x 8-Pins PCI-E - Normal
PC-komponenter

Thermal Grizzly WireView GPU 2 x 8-Pins PCI-E - Normal

366 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly WireView GPU 1 x 8-Pins PCI-E - Normal
PC-komponenter

Thermal Grizzly WireView GPU 1 x 8-Pins PCI-E - Normal

399 kr trending_down 15%
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Ryzen 7000 Delid-Die-Mate
PC-komponenter

Thermal Grizzly Ryzen 7000 Delid-Die-Mate

783 kr -3%
761 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Conductonaut - 5g - Kjølepasta
PC-komponenter

Thermal Grizzly Conductonaut - 5g - Kjølepasta

1 744 kr -65%
611 kr trending_up 11%
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Minus Pad HC 120x100x3 mm 2 pcs
PC-komponenter

Thermal Grizzly Minus Pad HC 120x100x3 mm 2 pcs

267 kr -15%
227 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly DeltaMate Fitting - HT16 Black
PC-komponenter

Thermal Grizzly DeltaMate Fitting - HT16 Black

177 kr -28%
127 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Minus Pad Advance - 120x20x1.0 mm - 4 pcs - Termisk plate
PC-komponenter

Thermal Grizzly Minus Pad Advance - 120x20x1.0 mm - 4 pcs - Termisk plate

338 kr -28%
243 kr trending_up 54%
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Minus Pad Basic - 100x100x1.5 mm 2 pcs - Termisk plate
PC-komponenter

Thermal Grizzly Minus Pad Basic - 100x100x1.5 mm 2 pcs - Termisk plate

256 kr -37%
161 kr trending_down 17%
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Minus Pad Basic - 100x100x0.5 mm 2 - Termisk plate
PC-komponenter

Thermal Grizzly Minus Pad Basic - 100x100x0.5 mm 2 - Termisk plate

244 kr -25%
183 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Intel 1851 Delid-Die-Mate V1
PC-komponenter

Thermal Grizzly Intel 1851 Delid-Die-Mate V1

727 kr -3%
702 kr trending_up 53%
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Lapping Tool for Ryzen 7000 - Modding
PC-komponenter

Thermal Grizzly Lapping Tool for Ryzen 7000 - Modding

239 kr -17%
199 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Aeronaut - 7.8g - Kjølepasta
PC-komponenter

Thermal Grizzly Aeronaut - 7.8g - Kjølepasta

131 kr -15%
112 kr trending_down 4%
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Minus Pad 8 - 30×30×0.5mm - Termisk plate
PC-komponenter

Thermal Grizzly Minus Pad 8 - 30×30×0.5mm - Termisk plate

110 kr -38%
68 kr trending_down 16%
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly DeltaMate Fitting - ST16 Black (6
PC-komponenter

Thermal Grizzly DeltaMate Fitting - ST16 Black (6

557 kr -9%
507 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Minus Pad 8
PC-komponenter

Thermal Grizzly Minus Pad 8

228 kr -29%
161 kr trending_up 16%
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly Minus Pad 8
PC-komponenter

Thermal Grizzly Minus Pad 8

298 kr -28%
216 kr
storefront Proshop + 1 butikker
Thermal Grizzly TG-GG-01 computer cooling system part/accessory
PC-komponenter

Thermal Grizzly TG-GG-01 computer cooling system part/accessory

295 kr -77%
69 kr trending_down 46%
storefront Proshop + 1 butikker

Thermal Grizzly-utvalget per kategori

KategoriProdukterFra
PC-komponenter 235 38 kr
Lagring 1 169 kr
VVS, varme & sanitær 1 702 kr

Slik er Thermal Grizzly-utvalget hos norske nettbutikker

Thermal Grizzly-utvalget ligger nesten helt i PC-komponenter, med kjølepasta som Kryonaut, Kryonaut Extreme, Hydronaut og Duronaut som et tydelig tyngdepunkt. Rundt pastaene ligger flere typer varmeledende materialer, blant annet KryoSheet, PhaseSheet PTM og Putty-produkter, slik at sortimentet også dekker løsninger der påføring av tradisjonell pasta ikke passer. I samme PC-komponenter-kategori finner du CPU Contact Frame og annet moddingtilbehør for montering rundt prosessoren, samt WireView, VHPWR, fitting og rotary-produkter for kabel- og kjøleløsninger. Utvalget er derfor ikke et bredt PC-komponentprogram, men en spesialisert samling for varmeoverføring, prosessormontering og tilbehør rundt avanserte bygg. Den separate kategorien lagring spiller en liten rolle sammenlignet med hovedtyngden i PC-komponenter.

Verdt å vite før du velger Thermal Grizzly-produkt

  • Riktig materiale til riktig bruk: Kjølepasta, termiske plater og putty løser ikke nødvendigvis samme oppgave. Sjekk avstanden mellom komponent og kjøler, kontaktflaten og produsentens monteringsanbefaling før du velger.
  • Variantene er ikke like: Kryonaut, Kryonaut Extreme, Hydronaut og Duronaut har ulike egenskaper og pakningsstørrelser. Sammenlign både produktlinje, mengde og bruksområde, ikke bare navnet Thermal Grizzly.
  • Kontakt­rammer er plattformbundne: CPU Contact Frame må passe riktig prosessorsokkel og plattform. En ramme for Intel passer ikke automatisk til andre sokler, og montering kan påvirke garanti eller kreve mer arbeid enn vanlig kjølepasta.
  • Mål før du velger plate: KryoSheet og andre termiske plater må ha riktig størrelse og tykkelse for kontaktflaten. En billigere variant er ikke et godt kjøp hvis den ikke dekker området eller gir korrekt trykk.
  • Strømtilbehør krever kontroll: WireView, VHPWR- og fitting-produkter bør vurderes ut fra kontakttype, kabeloppsett og plass i kabinettet. Sjekk hele systemet før prisen får avgjøre.

Når er Thermal Grizzly-produkter billigst?

For Thermal Grizzly er det vanskelig å peke på en fast sesong for lavere priser. Kjølepasta, termiske plater, putty og kontakt­rammer kjøpes ofte som oppgraderings- eller byggekomponenter, mens prisbevegelser gjerne følger butikkens sortiment og etterspørselen etter bestemte produktlinjer. Listen «Gode kjøp akkurat nå» øverst på siden fremhever produkter som ligger lavt mot sin vanlige pris, og sorterer du på «Beste tilbud», vises de største registrerte prisfallene først. Prishistorikken på hver produktside viser om dagens pris faktisk er lav for akkurat den varianten, enten du ser på Kryonaut, KryoSheet eller et mer spesialisert monteringsprodukt.

Ofte stilte spørsmål

Hva er forskjellen på Thermal Grizzly Kryonaut, Kryonaut Extreme, Hydronaut og Duronaut?

Produktlinjene er laget for ulike behov og kommer i forskjellige pakningsstørrelser, egenskaper og bruksområder. Kryonaut og Kryonaut Extreme forbindes ofte med krevende kjøling, mens Hydronaut og Duronaut kan være aktuelle når andre egenskaper eller mer praktisk, langsiktig bruk veier tyngre. Sammenlign spesifikasjonene for den konkrete varianten.

Når bør jeg velge Thermal Grizzly kjølepasta, termisk plate eller putty?

Kjølepasta passer mellom jevne kontaktflater, mens termiske plater og putty kan være bedre når avstanden varierer eller komponentene ligger på ulike høyder. Valget avhenger av tykkelse, størrelse, trykk og hvor godt materialet dekker kontaktflaten. Feil mål kan gi dårligere kjøling enn en rimeligere, riktig tilpasset løsning.

Passer Thermal Grizzly CPU Contact Frame til alle prosessorer og hovedkort?

Nei, CPU Contact Frame er plattformbundet og må passe både prosessorsokkel, prosessorserie og hovedkortets montering. Kontroller den nøyaktige kompatibilitetslisten før kjøp, siden feil ramme ikke nødvendigvis kan monteres og installasjonen kan kreve mer arbeid enn vanlig kjølepasta. Følg monteringsanvisningen nøye.

Hvilken garanti og reklamasjonsrett har jeg på Thermal Grizzly produkter i Norge?

Etter forbrukerkjøpsloven har du normalt to års reklamasjonsrett, og fem år for produkter som er ment å vare vesentlig lengre. Garanti er en separat ordning med egne vilkår, og reklamasjonsretten gjelder overfor selgeren. Ta vare på kvitteringen og dokumenter eventuelle feil så snart de oppdages.