StarTech.com

StarTech.com er et canadisk teknologiselskap, etablert på åttitallet, som utvikler utstyr for tilkobling, utvidelse og montering av datamaskiner og annet elektronikkutstyr. Hos norske nettbutikker finner du nettverksutstyr som Ethernet, fiber, patchkabler og transceivere, samt HDMI-, DisplayPort-, USB-C-, DVI- og RS232-kabler og adaptere. Sortimentet omfatter også dokkingstasjoner, USB-huber, kontrollerkort, lagringsadaptere, PC-skjermer, skjermfester, stativer og håndkontroller. Mange av produktene er laget for å bygge bro mellom ulike grensesnitt eller utvide eksisterende utstyr, så kompatibilitet med porter, signaler og standarder må sjekkes. Sammenlign priser hos norske nettbutikker, og bruk prishistorikken for å se om dagens pris faktisk er et godt kjøp.

2375 produkter

StarTech.com 1.8m / 6 ft USB-C to Mini DisplayPort Cable - 4K 60Hz - Black - external video adapter - STM32F072CBU6 - black
Kabler & adaptere

StarTech.com 1.8m / 6 ft USB-C to Mini DisplayPort Cable - 4K 60Hz - Black - external video adapter - STM32F072CBU6 - black

141 kr
storefront Proshop
StarTech.com 10ft (3m) USB-C to DisplayPort Adapter Cable 8K 60Hz - video adapter cable - 24 pin USB-C to DisplayPort - 3 m
Kabler & adaptere

StarTech.com 10ft (3m) USB-C to DisplayPort Adapter Cable 8K 60Hz - video adapter cable - 24 pin USB-C to DisplayPort - 3 m

327 kr
storefront Proshop
StarTech.com Computer Tower Cart Rolling CPU Caddy w/ Wheels Adjustable cart - for personal computer - black - Max 21 kg - recommended for
Møbler

StarTech.com Computer Tower Cart Rolling CPU Caddy w/ Wheels Adjustable cart - for personal computer - black - Max 21 kg - recommended for

724 kr
storefront Proshop
StarTech.com USB C Audio & Charge Adapter - 3.5mm TRRS - 60W PD
Dokkingstasjoner & USB-huber

StarTech.com USB C Audio & Charge Adapter - 3.5mm TRRS - 60W PD

376 kr
storefront Proshop
StarTech.com 5.25 to 3.5 Hard Drive Hot Swap Bay - For 3.5" SATA/SAS Drives - ramme
Lagring

StarTech.com 5.25 to 3.5 Hard Drive Hot Swap Bay - For 3.5" SATA/SAS Drives - ramme

575 kr
storefront Proshop
StarTech.com Mini DisplayPort to DisplayPort Adapter Cable - DisplayPort adapter
Kabler & adaptere

StarTech.com Mini DisplayPort to DisplayPort Adapter Cable - DisplayPort adapter

149 kr
storefront Proshop
StarTech.com HB31C3A1CDPPD3 USB-hub - 4 porter - Grå
Dokkingstasjoner & USB-huber

StarTech.com HB31C3A1CDPPD3 USB-hub - 4 porter - Grå

780 kr trending_down 3%
storefront Proshop
StarTech.com 4PORT-8K-HDMI-SWITCH
Kabler & adaptere

StarTech.com 4PORT-8K-HDMI-SWITCH

1 063 kr
storefront Proshop
StarTech.com 3m LSZH CAT6 Ethernet Cable. - Svart - 3m
Nettverk

StarTech.com 3m LSZH CAT6 Ethernet Cable. - Svart - 3m

133 kr
storefront Proshop
StarTech.com 6in Slimline SATA to SATA Adapter with Power - Slim SATA (F) to SATA (M) - Slimline Serial ATA to SATA (SLSATAADAP6) - SATA adapter
Lagring

StarTech.com 6in Slimline SATA to SATA Adapter with Power - Slim SATA (F) to SATA (M) - Slimline Serial ATA to SATA (SLSATAADAP6) - SATA adapter

217 kr
storefront Proshop
StarTech.com USB 3.0 Extension Adapter Cable A to A
Kabler & adaptere

StarTech.com USB 3.0 Extension Adapter Cable A to A

134 kr trending_down 16%
storefront Proshop
StarTech.com High Speed HDMI Cable with Ethernet
Kabler & adaptere

StarTech.com High Speed HDMI Cable with Ethernet

176 kr trending_down 17%
storefront Proshop
StarTech.com Coax High Resolution Monitor VGA Video Cable - VGA-kabel
Kabler & adaptere

StarTech.com Coax High Resolution Monitor VGA Video Cable - VGA-kabel

110 kr
storefront Proshop
StarTech.com Coax High Resolution VGA Monitor Cable - VGA-kabel
Kabler & adaptere

StarTech.com Coax High Resolution VGA Monitor Cable - VGA-kabel

89 kr trending_down 6%
storefront Proshop
StarTech.com 4 Port 1U Rack Mount USB
Nettverk

StarTech.com 4 Port 1U Rack Mount USB

1 435 kr trending_down 14%
storefront Proshop
StarTech.com USB 2.0 Extension Cable A to A
Kabler & adaptere

StarTech.com USB 2.0 Extension Cable A to A

135 kr
storefront Proshop
StarTech.com 7 Port PCI USB Card Adapter - USB-adapter
Håndkontroller

StarTech.com 7 Port PCI USB Card Adapter - USB-adapter

630 kr trending_up 8%
storefront Proshop
StarTech.com USB C to HDMI Cable 4K 60Hz with HDR10 Ultra HD USB Type-C to 4K HDMI 2.0b Video Adapter Cable 3m
Kabler & adaptere

StarTech.com USB C to HDMI Cable 4K 60Hz with HDR10 Ultra HD USB Type-C to 4K HDMI 2.0b Video Adapter Cable 3m

361 kr
storefront Proshop
StarTech.com USB-C to HDMI Adapter 4K60Hz
Kabler & adaptere

StarTech.com USB-C to HDMI Adapter 4K60Hz

200 kr
storefront Proshop
StarTech.com adapter cable - HDMI / USB
Kabler & adaptere

StarTech.com adapter cable - HDMI / USB

466 kr trending_up 6%
storefront Proshop

StarTech.com-utvalget per kategori

KategoriProdukterFra
Nettverk 912 81 kr
Kabler & adaptere 756 63 kr
PC-komponenter 151 96 kr
Dokkingstasjoner & USB-huber 142 112 kr
Lagring 108 75 kr
PC-tilbehør 59 76 kr
Skjermfester & stativer 50 336 kr
Håndkontroller 46 140 kr

Slik er StarTech.com-utvalget hos norske nettbutikker

StarTech.com har tyngdepunktet sitt i nettverksutstyr og forbindelser, med Ethernet, fiber, patchkabler, transceivere og annet utstyr under nettverk. Rundt dette ligger et svært bredt utvalg av kabler og adaptere, blant annet HDMI, DisplayPort, USB-C, DVI og serielle RS232-løsninger. Mer spesialiserte produkter finnes under PC-komponenter, der utvalget omfatter kontrollerkort, utvidelseskort og adaptere for lagring og tilkobling.

Dokkingstasjoner og USB-huber er en annen tydelig del av sortimentet, særlig for å koble bærbare datamaskiner til skjermer, nettverk og ekstra tilbehør via én løsning. Det finnes også produkter under lagring, skjermfester og stativer og PC-skjermer. Helheten er derfor mer rettet mot å bygge om, koble sammen og utvide eksisterende utstyr enn mot komplette forbrukerenheter.

Verdt å vite før du velger StarTech.com-produkt

  • Kontakt og signal må stemme: Se både på kontakttypene og hva adapteren faktisk støtter. HDMI, DisplayPort, USB-C, DVI og Mini DisplayPort er ikke fritt ombyttbare, og riktig plugg betyr ikke nødvendigvis at bilde, lyd eller ønsket oppløsning fungerer.
  • USB-C er ikke én egenskap: En USB-C-port kan støtte ulike kombinasjoner av data, lading, bilde og Thunderbolt. Kontroller egenskapene til både datamaskinen, dokkingstasjonen, kabelen og skjermen før du velger.
  • Lagringsadaptere krever riktig grensesnitt: M.2, SATA, IDE og NVMe beskriver ulike standarder. Sjekk formfaktor, protokoll, tilkobling og om datamaskinen støtter løsningen, særlig ved bruk av adapterkort og dokker.
  • Nettverksutstyr har flere hastighetsledd: Ethernet-adapteren, kabelen, svitsjen, ruteren og nettverksabonnementet må støtte samme nivå for at du skal få ønsket ytelse. Fiberprodukter må også passe med riktig modul og nettverkstype.
  • Prisen følger ofte funksjonen: Antall porter, strømforsyning, videostøtte, kabellengde og monteringsmåte kan skille produkter som ser like ut. Sammenlign den komplette spesifikasjonen, ikke bare produktnavnet.

Når er StarTech.com-produkter billigst?

Det finnes ingen tydelig sesong for StarTech.com-produkter på tvers av sortimentet. Kabler, adaptere, nettverksutstyr og komponenter kjøpes gjerne når et konkret tilkoblingsbehov oppstår, mens priser på dokkingstasjoner, skjermer og annet mer omfattende utstyr kan påvirkes av lanseringer og skiftende etterspørsel. Derfor er det viktigere å vurdere den enkelte varen enn å vente på en bestemt handelsperiode. Listen «Gode kjøp akkurat nå» øverst på siden fremhever produkter som ligger gunstig an mot sin vanlige pris. Du kan også sortere på «Beste tilbud» for å se de største prisavvikene først. Prishistorikken på hver produktside viser om dagens pris faktisk er lav, også når det ikke finnes en tydelig kampanjeperiode.

Ofte stilte spørsmål

Fungerer StarTech.com dokkingstasjoner med alle bærbare datamaskiner?

Nei, kompatibiliteten avhenger av portene og funksjonene på datamaskinen. USB C kan støtte data, lading, bilde eller Thunderbolt i ulike kombinasjoner, så kontroller kravene til dokkingstasjonen, datamaskinen, skjermene og strømforsyningen før kjøp.

Hvorfor varierer prisen så mye mellom like StarTech.com kabler og adaptere?

Små forskjeller i standard og funksjon kan gi store utslag, selv når produktene ser like ut. Kontakttype, signalretning, båndbredde, oppløsning, kabellengde, strømstøtte, skjerming og antall porter er egenskaper som bør sammenlignes før du vurderer om prisen er god.

Hvordan velger jeg riktig StarTech.com nettverksadapter eller fiberprodukt?

Adapteren må passe med hastigheten og kontakten på datamaskinen, svitsjen eller ruteren, mens fiberprodukter også må stemme med fibertype, rekkevidde og riktig transceiver. Sjekk hele forbindelsen, inkludert kabel, nettverksutstyr og abonnement, fordi den svakeste komponenten begrenser ytelsen.

Hvilken garanti og reklamasjonsrett har jeg på StarTech.com-produkter i Norge?

Etter forbrukerkjøpsloven har du normalt to års reklamasjonsrett, og fem år for produkter som er ment å vare vesentlig lengre. Garanti er en egen ordning med egne vilkår, og reklamasjonen skal normalt rettes til selgeren. Ta vare på kvitteringen som dokumentasjon.